لوگو دکتر امین جباری
روشهای سفید کردن دندان

روش های سفید کردن دندان

سفید کردن دندان ها انواع روش های مختلفی دارد که با توجه به شرایط دندان ها توسط دندانپزشک مشخص می شود. با توجه به اینکه زرد شدن دندان ها در همه افراد یکسان نیست و بسته به جنس دندان ها میزان آن کم یا زیاد است، بنابراین بهترین روش برای افراد مختلف متفاوت خواهد بود. روش‌هایی مانند بلیچینگ، کامپوزیت و لمینت از رایج‌ترین روش های سفید کردن دندان هستند.

دندان ها مانند بسیای از قسمت های بدن با توجه به شرایط و افزایش سن دچار فرسودگی و تغییر حالت می شوند. عوامل زیر شایع ترین مواردی هستند که موجب زردی و تغییر رنگ دندان ها می شوند:

  • عدم رعایت بهداشت دهان و دندان
  • افزایش سن
  • دلایل ژنتیکی
  • مصرف غذاهای رنگی
  • استعمال دخانیات

در این مطلب به معرفی انواع روش های سفید کردن دندان ها می پردازیم، بنابراین تا انتها مطلب با ما همراه باشید.

روش های سفید کردن دندان

روش های سفید کردن دندان

همانطور که گفته شد سفید کردن دندان، روش های مختلفی دارد که در ابتدا با مراجعه به دندانپزشک، دریافت مشاوره و انجام معاینات؛ روش مناسب درمان بیمار با توجه به شرایطی که دارد مشخص می شود. در ادامه به معرفی انواع روش سفید کردن دندان می پردازیم.

لمینت دندان

لمینت ها روکش هایی از جنس پرسلین هستند که بسیار مقاوم و مستحکم می باشند. با کمک این روکش ها انواع تغییر رنگ دندان و همچنین ایراداتی که وجود دارد پوشش داده می شود. معمولا لمینت به این صورت انجام می شود که در ابتدا مقدار کمی از سطح مینای دندان تراشیده و سپس قالب گیری می شود. پس از این مرحله قالب ها به لابراتوار ارسال می شود. در ادامه بر اساس قالب ها روکش هایی با عنوان لمینت ساخته می شود و به کلینیک دندانپزشکی فرستاده می شود.

اصولا آماده شدن لمینت ها پانزده روز به طول می انجامد. در این مدت روکش موقتی بر روی دندان گذاشته می شود تا دندان های تراشید شده دچار آسیب نشوند. پس از آمده شدن روکش های لمینتی و مراجعه و کلینیک دندانپزشکی، روکش ها با روش های خاص خود نصب می شوند. اینگونه معایب و تغییر رنگ دندان ها از بین می رود و دندان های سفید و زیبا جایگزین دندان های زرد و آسیب دیده می شود. بنابراین لمینت دندان در قزوین یا هر جای دیگری یکی از گزینه ها برای سفید کردن و اصلاح طرح لبخند است. برای کسب اطلاعات بیشتر درباره اصلاح طرح لبخند در قزوین مقاله لینک شده را مطالعه نمائید.

دکتر امین جباری به عنوان بهترین دندانپزشک زیبایی قزوین، باتوجه به درخواست بیمار، شرایط و سلامت دندان های او بهترین روش را در بین انواع مختلف برای سفید کردن دندان به بیماران پیشنهاد می کنند. برای گرفتن نوبت مشاوره می توانید اطلاعات تماس خود را در فرم زیر پر نمائید:

عکس-دکتر-امین-جباری-دندانپزشک-زیبایی-و-جراح-در-قزوین

اگر در قزوین هستید و قصد دارید دندان های خود را سفید کنید، برای گرفتن نوبت ویزیت با دکتر امین جباری می‌توانید اطلاعات تماس خود را در فرم زیر پر نمائید:

نام و نام خانوادگی
شماره تماس
پیام
اطلاعات تماس شما با موفقیت ثبت شد!
لطفا مجددا اطلاعات تماس خود را وارد نمائید.

انجام  کامپوزیت  دندان

کامپوزیت دندان در قزوین یا هر جای دیگری، یکی از روش های سریع و مقرون به صرفه جهت سفید کردن و اصلاح دندان می باشد. کامپوزیت ها موادی خمیری شکل هستند که توسط دندانپزشک، با استفاده از ابزاری که در اختیار دارد بر روی دندان ها قرار می گیرد. در ادامه با توجه به شکل دندان بیمار، فرم و شکل دهی می شود. در نهایت با کمک نور آبی بر روی سطح دندان فیکس و محکم می شود.

کامپوزیت ونیر در قزوین یا هر جای دیگری، یکی از جدیدترین تکنیک های زیبایی و اصلاح طرح لبخند با روشی کم تهاجمی و نتیجه ای مشابه با لمینت دندان است.

بنر تماس

بلیچینگ دندان

بلیچینگ دندان در قزوین یا هر جای دیگری، نیز یکی از روش های سفید کردن دندان می باشد. بلیچینگ به دو صورت هوم بلیچ و آفیس بلیچ انجام می گیرد. هوم بیلچ روشی است که امکان انجام آن در منزل وجود دارد و روش آفیس بلیچ روشی است که در کلیلنیک دندانپزشکی انجام می گیرد. انجام بلیچینگ با استفاده از مواد هیدروژن پراکسید و یا کارپامید پراکسید انجام می شود. با نفوذ این مواد به درون مینا و عاج دندان و طی مراحل اکسیداسیون؛ زردی و لک های دندان ها از بین می روند. در نتیجه برای شما سفیدی و زیبایی دندان ها را به ارمغان می آورد.

گیف اینستاگرام

جرمگیری دندان

همگی می دانیم تجمع باکتری ها و ایجاد پلاک بر سطح دندان ها علاوه بر اینکه موجب به وجود آمدن بوی بد دهان می شود، باعث زرد شدن دندان ها نیز می شود. بنابراین با انجام جرمگیری به راحتی می توان جرم هایی که موجب تغییر رنگ دندان ها شده‌اند را از بین برد و دندان هایی سفید و شفاف را از آن خود کرد.

بهترین روش سفید کردن دندان

به طور قطع نمی توان روشی را به عنوان بهترین روش سفید کردن دندان معرفی کرد. زیرا هر یک از روش ها با توجه به شرایط و وضعیتی که بیمار دارد، به او توصیه و مشخص می شود. به عنوان مثال اگر فردی دندان های سالمی دارد اما از نظر ظاهری دچار تغییر رنگ شده‌اند، بهتر است از روش بلیچینگ بهره ببرد. اما اگر علاوه بر تغییر رنگ دندان ها مشکلاتی مانند لب پر شدن یا شکستگی دندان ها نیز وجود دارد توصیه می شود از دیگر روش های سفید کردن دندان استفاده کند. با مراجعه به کلینیک و دریافت مشاوره از دندانپزشک روش مناسب مشخص خواهد شد.

اگر در قزوین ساکنید و نمی دانید بهترین روش برای سفید کردن دندان های شما چیست؟ می توانید با شماره های 02833229909 | 09102088488 در تماس باشید.

هزینه سفید کردن دندان ها

هزینه سفید کردن دندان ها به عوامل مختلفی مانند تعداد دندان هایی که نیاز به ترمیم و زیبایی دارند، نوع روش درمانی، دانش و تجربه پزشک و درمان هایی که ممکن است بر اثر پوسیدگی یا بیماری های لثه ایجاد و مستلزم درمان باشد، بستگی دارد.

بهترین راه جهت برآورد هزینه سفید کردن دندان ها مراجعه به کلینیک دندانپزشکی و دریافت مشاوره از دندانپزشک است. دندانپزشک با بررسی وضعیت دندان ها و مشخص شدن نوع روش درمان، هزینه سفید کردن دندان ها مشخص گردد.

سخن آخر

در این مطلب به بررسی انواع روش های سفید کردن دندان و علت های تغییر رنگ دندان ها پرداختیم. در صورتی که در این زمینه سوالی دارید با ما در میان بگذارید تا در اولین فرصت پاسخگو شما باشیم. شما می توانید از طریق کادر دیدگاه زیر با ما در ارتباط باشید.

مطالب مرتبط
دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *