لوگو دکتر امین جباری
ترمیم کامپوزیت دندان-دکتر امین جباری

ترمیم کامپوزیت دندان در قزوین

ترمیم کامپوزیت دندان در قزوین یا هر جای دیگری یکی از درخواست های افرادی است که قبلا دندان های خود را کامپوزیت کرده اند. برای اینکه ترمیم کامپوزیت دندان ساختار زیبایی طرح لبخند را بهم نزند، دندانپزشک باید درک بالایی از علم مواد و تکنیک های روز این کار زیبایی داشته باشد. با ما همراه باشید تا در ادامه مقاله این مبحث را بیشتر بررسی کنیم.

ترمیم کامپوزیت می توانند به شما اعتماد به نفس لبخندی زیبا، درست مانند زمانی که تازه دندان های خود کامپوزیت کرده بودید بدهد. کامپوزیت دندان در قزوین یا هر شهر دیگری یکی از کارهای زیبایی دندانپزشکی است که متقاضیان و نظرات مثبت زیادی دارد. اما خب فرد ممکن است به دلیل عدم رعایت مراقبت های لازم بعد از انجام اینکار نیازمند به ترمیم کردن کامپوزیت دندان های خود در قزوین یا شهر دیگری شود.

ترمیم کامپوزیت دندان در قزوین

ترمیم کامپوزیت دندان چیست؟

ترمیم کامپوزیت دندان یک روش کم تهاجمی برای اصلاح شکستگی یا ترک و تغییر رنگ به وجود آمدوه روی روکش های کامپوزیت است. بر خلاف لمینت دندان در قزوین یا هر شهر دیگری که قابل ترمیم نیست، اما کامپوزیت ها می توانند هنگام آسیب یا شکستگی ترمیم شوند. همچنین اگر بیمار بخواهد رنگ آنها را تغییر دهد با روش هایی بسیار ساده تر از تغییر رنگ لمینت می تواند این کار را انجام دهد.

چه زمانی باید این کار انجام شود؟

هر فرد با مراجعه به بهترین دندانپزشک زیبایی قزوین یا شهر خود اقدام به کامپوزیت دندان می کند. بعد از انجام این کار شما باید به طور مرتب و حداقل هر شش ماه یکبار از نظر سلامت دهان و دندان بررسی شوید. در بین این چکاپ ها ممکن است به هر دلیلی از تغییر رنگ، شکستگی یا ترک روی سطح کامپوزیت ها ناراضی باشید. در این صورت می توانید با انجام ترمیم کامپوزیت دندان قدیمی خود در قزوین یا شهر دیگری، به زیبایی طرح لبخند ایده آل خود برسید.

گیف اینستاگرام

به طور کلی طول عمر و ماندگاری زیبایی کامپوزیت ها بین 5 الی 10 سال است. به همین دلیل با گذشت زمان و مصرف خوراکی های رنگی یا ترد ممکن است دچار تغییر رنگ یا آسیب فیزیکی شوند. بنابراین بیمار نیاز پیدا می کند برای ترمیم روکش های کامپوزیت دندان خود به دندانپزشک زیبایی مراجعه کند.

مراحل ترمیم کامپوزیت دندان

در ادامه مراحل ترمیم کامپوزیت دندان در قزوین را معرفی می کنیم:

  1. ابتدا دندانپزشک با گرفتن عکس OPG سلامت دندان های زیرین را بررسی می کند.
  2. سپس قسمتی از روکش کامپوزیتی تراشیده می شود تا برای ترمیم ترک یا شکستگی جای کافی برای اضافه کردن مواد ایجاد شود.
  3. حال دندانپزشک مناسب ترین رنگ کامپوزیتی را که همخوانی کاملی با سایر روکش های کامپوزیتی دندان دارد انتخاب می کند.
  4. با قرار دادن مواد کامپوزیت در شید رنگی منتخب روی دندان و شکل دهی مناسب آن، این مرحله به اتمام می رسد.
  5. دندانپزشک از یک نور رنگی برای افزایش استحکام و چسبیدن کامل روکش کامپوزیت روی دندان استفاده می کند.
  6. در انتها سطح دندانی که روکش کامپوزیت آن ترمیم شده پولیش زده می شود تا زیبایی و شفافیتی شبیه به دندان طبیعی داشته باشد.

مزایا

از مزایا کامپوزیت دندان در قزوین یا هر شهر دیگری می توان به کم تهاجمی بودن، مقرون به صرفه بودن (خصوصا در مقایسه با لمینت)، بهبود مشکلات زیبایی و جلوگیری از پوسیدگی و آسیب به دندان زیرین اشاره کرد.

اگر کامپوزیت ترمیم نشود چه خطراتی دارد؟

گاهی اوقات بیماران به دلیل سهل انگاری و یا مسائل مادی خیلی دیر اقدام به ترمیم کامپوزیت دندان خود در قزوین یا شهر محل سکونتشان می کنند. در این صورت ممکن است آسیب جدی هنگام غذا خوردن یا مسواک زدن به دندان زیرین وارد شود. به همین دلیل توصیه می شود در صورت دیدن هر گونه تغییرات غیر عادی در رنگ و یا شکستگی و ترک روکش های کامپوزیت، سریعا به دندانپزشک خود مراجعه کنید.

روش های پیشگیری از نیاز به ترمیم کامپوزیت

یکی از بهترین روش ها برای اینکه از بروز مشکلات هنگام داشتن کامپوزیت جلوگیری کنید، رعایت مراقبت های لازم بعد از کامپوزیت است.

شما باید حداقل روزی سه بار نخ دندان بکشید و بعد از وعده های غذایی مسواک کنید. دهانشویه علاوه بر اینکه به تازه شدن هوای تنفسی شما در دهان کمک می کند از مشکلاتی مانند آفت و یا جمع شدن پلاک جلوگیری می کند.

نخوردن خوراکی های چسبناک و سفت مانند گز و سوهان می تواند به شما کمک کند سلامت روکش های کامپوزیت را به مدت طولانی تری حفظ کنید.

سخن آخر

در این مقاله به مبحث ترمیم کامپوزیت دندان در قزوین پرداختیم. امیدواریم اطلاعات لازم را کسب کرده باشید. علاقه مندان می توانند با درج نظر در کادر دیدگاه زیر با ما و سایر خوانندگان عزیز در ارتباط باشند. اگر نیاز دارید سلامت دندان هایتان بررسی شود و یا مایل به ترمیم روکش های کامپوزیت دندان خود هستید می توانید از طریق راه های ارتباطی صفحه تماس با دکتر امین جباری در ارتباط باشید.

مطالب مرتبط
دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *