لوگو دکتر امین جباری
بوی بد دهن بعد از کامپوزیت

علت بوی بد دهان بعد از کامپوزیت چیست؟

بوی بد دهان بعد از کامپوزیت طبیعی است؟ کامپوزیت دندان می توانند برای اصلاح بسیاری از مشکلات ظاهری-درمانی استفاده شود. شکستگی، فاصله بین دندانی، پوسیدگی، بدرنگی و… می توانند با کمک کامپوزیت دندان درمان شوند. اگر کامپوزیت دندان مشکل جدیدی مانند بوی بد دهن ایجاد کند، باید به دندانپزشک خود مراجعه کنید تا علت دقیق آن بررسی شود.

بوی بد دهان، که به آن هالیتوز نیز گفته می شود، می تواند تأثیر بدی بر روابط اجتماعی و اعتماد به نفس فرد بگذارد. بنابراین باید علت بوی بد دهان بعد از کامپوزیت دقیق بررسی شود.

بوی-بد-دهان-بعد-از-کامپوزیت

دکتر امین جباری به عنوان بهترین دندانپزشک زیبایی قزوین می توانند دندان های شما را ارزیابی، منبع بو را مشخص و توصیه هایی برای رفع آن ارائه دهند. برای گرفتن نوبت مشاوره از دکتر می توانید با شماره های زیر در ارتباط باشید.

بنر تماس

آیا کامپوزیت می تواند موجب بوی بد دهان شود؟

یکی از اولین سوالاتی که دندانپزشک از بیمار می پرسد این است که آیا قبل یا بعد از نصب کامپوزیت دندان متوجه بوی بد دهن شده است یا خیر. اگر بعد از نصب کامپوزیت دندان در قزوین یا هر جای دیگری بوی نامطبوع از دهانتان متصاعد شود، باید منبع آن توسط پزشک مشخص شود.

چرا دهان برخی بیماران بعد کامپوزیت بوی بد می دهد؟

علت بوی بد دهن بعد از کامپوزیت دلایل مختلفی دارد که در ادامه آنها را بیان می کنیم:

·         عدم رعایت بهداشت دهان و دندان

مانند دندان‌های طبیعی، بهداشت نامناسب دهان و دندان بعد از نصب کامپوزیت موجب می‌شود که نفس شما بوی بدی بدهد و برای مخاطبتان آزاردهنده باشد.

دندانپزشکان زیبایی توصیه می کنند که بیماران بعد از کامپوزیت دندان های خود را حداقل دو بار در روز مسواک بزنند و به طور منظم از نخ دندان استفاده کنند. مواد غذایی گیر کرده در بین دندان ها محل رشد باکتری هستند. همین باکتری می تواند موجب بوی بد دهان شود.

مسواک زدن و نخ دندان کشیدن بلافاصله بعد از غذا می تواند ذرات غذا را از روی دندان جدا کند و بوی تازگی و طراوت به دهان بدهد. هرچه بقایای غذا سریعتر از دهان خارج شوند، احتمال ایجاد بوی بد کمتر خواهد شد.

·         نصب نامناسب کامپوزیت

اگر روکش‌های کامپوزیت ونیر در قزوین یا هر شهر دیگری به خوبی روی دندان‌های طبیعی نصب نشده باشند، ممکن است موجب تجمع و گیر کردن مواد غذایی و باکتری‌ها بین دندان و روکش شوند. تنها روش برای تعیین اینکه آیا علت بوی بد دهان این مشکل است یا خیر، معاینه دهان و دندان توسط دندانپزشک است. اگر کامپوزیت دندان به درستی نصب نشود و دهن بو بگیرد، ممکن است برای از بین بردن بوی بد دهن و جلوگیری از سایر مشکلات احتمالی به برداشتن کامپوزیت و نصب مجدد آنها نیاز باشد.

·         بیماری لثه در اطراف کامپوزیت

اگر کامپوزیت دندان به درستی نصب شده باشد، بهداشت نیز رعایت شود؛ علت بوی بد دهان نیستند، می تواند مقصر باشند. صرف نظر از اینکه کامپوزیت دارید یا نه، لثه ها ممکن است به علت باکتری های موجود در دهان عفونی و ملتهب شوند. این می تواند ناشی از تجمع پلاک به علت سهل انگاری در مسواک زدن یا نخ دندان کشیدن باشد.

یکی از علائم بیماری لثه، خونریزی آن و درد هنگام مسواک زدن است. در صورت بروز این مشکل باید در اسرع وقت به دندانپزشک مراجعه شود. در صورت عدم درمان، بیماری لثه می تواند منجر به پوسیدگی دندان و در نهایت از دست دادن آن شود.

·         پوسیدگی دندان

کامپوزیت دندان ظاهر و زیبایی دندان را بسیار جذاب می کنند، اما ممکن است مشکل جدی ای در پشت آن وجود داشته باشد. بعد از نصب کامپوزیت دندان باید مرتب و حداقل 6 ماه یکبار چکاپ شوید تا دندانپزشک دندانپزشک سلامت دهان و دندان را ارزیابی و احتمال پوسیدگی را بررسی کند. تشخیص پوسیدگی در زیر کامپوزیت دندان سخت تر است. پوسیدگی زیر کامپوزیت دندان نیز توسط باکتری های دهان ایجاد و موجب بوی بد دهان می شود.

نشانه‌های پوسیدگی شامل حساسیت، درد یا تغییر رنگ دندان است. فرورفتگی و حفره ای که با زبان لمس می شود نیز نشان دهنده پوسیدگی است و باید سریعا ترمیم شود. برای کسب اطلاعات بیشتر مقاله ترمیم کامپوزیت دندان در قزوین را مطالعه کنید.

بسته به شدت پوسیدگی، ممکن است لازم باشد کامپوزیت خود را با بریج یا ایمپلنت جایگزین کنید.

گیف اینستاگرام

چگونه می توان بوی بد دهان بعد از کامپوزیت را برطرف کرد؟

بیشتر مواردی که موجب بوی بد دهن بعد از کامپوزیت می شوند، قابل درمان هستند. درمان بوی بد دهان به علت آن بستگی دارد. سپس دندانپزشکان از روش های مختلفی برای از بین رفتن بوی بد دهان به بیماران توصیه می کنند. مانند:

  • جرمگیری
  • درمان پوسیدگی دندان
  • برداشتن کامپوزیت قدیمی و نصب جدید
  • بهبود بهداشت دهان و دندان
  • مراجعه منظم به دندانپزشک
گیف آپارات

سوالات متداول

حال که موارد بالا را خوانیدید اگر می خواهید تحت نظر دکتر امین جباری دندان های خود را کامپوزیت کنید، می توانید با شماره های 02833229909 | 09102088488 در تماس باشید.

سخن آخر

کامپوزیت دندان به یکی از پرطرفدارترین کارهای دندانپزشکی زیبایی است. مسئله ای که ممکن است بعد از کامپوزیت دندان برای بیمار رخ دهد، بوی بد دهن است. بسته به نوع کامپوزیتی که انتخاب می کنید، تبحر پزشک برای نصب، رعایت بهداشت دهان و چکاپ منظم؛ پتانسیل ایجاد بوی بد دهن تغییر می کند.

مطالب مرتبط
دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *