لوگو دکتر امین جباری
بهترین برند ایمپلنت

بهترین برند ایمپلنت

بهترین برند ایمپلنت با توجه به معیار‌های متفاوتی تعیین می‌شود. معمولا دندانپزشکی که برای انجام ایمپلنت به آن مراجعه می‌کنید، اطلاع کافی در خصوص بهترین ایمپلنت دارد با این وجود بهتر است با بهترین ایمپلنت‌هایی که در بازارهای فروش ایران وجود دارند آشنا شوید. لازم است بدانید که کشورهای مختلفی همچون آمریکا، ایتالیا، اسپانیا، چین، کره و… به ساخت انواع ایمپلنت‌ها می‌پردازند که هر یک دارای کیفیت متفاوتی هستند. از آن جایی که ایمپلنت‌ها قرار است جای دندان‌های شما را بگیرند، بهتر است سعی کنید بهترین ایمپلنت را انتخاب کنید. در ادامه شما را با بهترین برند ایمپلنت دندان آشنا خواهیم کرد.

بهترین برند ایمپلنت دندان کدام است؟

از جمله بهترین برند ایمپلنت دندان می‌توان به موارد زیر اشاره نمود:

ایمپلنت آمریکایی اینترالاک

کشور آمریکا یکی از فعال‌ترین کشورها در حوزه ساخت انواع ایمپلنت‌ دندان به حساب می‌آید.  یکی از بهترین برندهای تولید کننده ایمپلنت دندان در کشور آمریکا مارک اینترالاک است که تعداد زیادی ایمپلنت دندان توسط این مارک ساخته شده و تقریباً اغلب بیماران قادر خواهند بود از این برند استفاده کنند. درمان با ایمپلنت‌های اینترالاک دارای مزایای بسیار زیادی است که از جمله مزیت‌ها می‌توان به درصد موفقیت بالا و کاهش عوارض ناشی از کاشت ایمپلنت برای بیماران اشاره کرد.

ایمپلنت سوئیسی اشترومن

ایمپلنت اشترومن یکی از بهترین برندهای ایمپلنت با طول عمر بسیار بالا به حساب می‌آید. قطعات تولیدی اشترومن بر اساس استانداردهای کیفی بین‌المللی تولید شده و به همین دلیل این محصولات دقت بسیار بالایی دارند. به همین سبب است که اگر بحث اطمینان از محصولات برای شما بسیار مطرح است، بهتر است ایمپلنت‌های تولید شده توسط برند اشترومن را استفاده کنید‌.

ایمپلنت آلمانی زایو

ایمپلنت آلمانی زایو این امکان را فراهم کرده که ایمپلنت‌ها به صورت فوری برای استخوان‌های سخت یا نرم و با استفاده از پروتکل‌های یک یا دو مرحله‌ای استفاده شوند. ایمپلنت زایو این امکان را به دندانپزشکان می‌دهند که بتوانند با دست باز طرح درمان را انتخاب کنند. در این نوع از ایمپلنت تکنولوژی به کار رفته که سبب می‌شود سطح تماس پایه‌ای آن و استخوان افزایش یابد. به سبب افزایش سطح تماس فرایند جوش خوردن ایمپلنت با استخوان دارای سرعت بسیار زیادی است.

ایمپلنت Sweden & Martina و GEASS ایتالیایی

برندهای تولید شده در ایتالیا و ایمپلنت‌های ایتالیایی از جمله بهترین برندهای سازنده انواع ایمپلنت‌های دندان هستند. از جمله بهترین برندهای ایمپلنت‌های ایتالیایی می‌توان به Sweden & Martina و GEASS اشاره کرد که با استفاده از تکنولوژی‌های جدید همچون لیزر و نانو تولید شده‌اند. 

کمپانی‌های تولید کننده ایمپلنت در ایتالیا دارای ویژگی‌های منحصر به فردی هستند که از جمله آنها می‌توان به ساده بودن و کاربر پسند بودن آنها اشاره کرد. از جمله دیگر مزایای مارک‌های ایتالیایی می‌توان به ساخت ایمپلنت در طرح‌های متنوع اشاره کرد.

ایمپلنت Axiom فرانسوی

یکی دیگر از بهترین کشورهای تولید کننده انواع ایمپلنت‌های دندان کشور فرانسه بوده که ایمپلنت‌های تولید شده در این کشور دارای کیفیت خوب و قیمت مناسبی هستند. یکی از بهترین مارک‌های ایمپلنت که در کشور فرانسه تولید می‌شود و سابقه بسیار طولانی در تولید تجهیزات دندانپزشکی دارد، ایمپلنت Axiom است.

قطعات استفاده شده در این مارک ایمپلنت، ساده اما بسیار حرفه‌ای هستند. یکی از انواع ایمپلنت‌های تولید شده در کشور فرانسه که IDI نام دارد در کشور ایران بسیار معروف است و دارای تنوع بسیار زیادی است. به علاوه شرکت یوروتکنیکا یکی دیگر از معروف‌ترین برندهای فرانسوی به حساب می‌آید که دارای مزایای بسیاری همچون قیمت مناسب و خدمات پس از فروش بی‌ نظیر است. از جمله دیگر برندها و مارک‌های ایمپلنت فرانسوی می‌توان به کانتکت نیوبایوتک اشاره کرد.

ایمپلنت اسپانیایی

در کشور اسپانیا نیز ایمپلنت‌های مختلفی در برندهای متنوع تولید می‌شوند معروف‌ ترین برند ایمپلنت در کشور اسپانیا موزو گرائو نام دارد که این کارخانه تجربه و سابقه بسیار زیادی در سراسر دنیا دارد. این مارک از ایمپلنت دارای کیفیت بسیار بالایی بوده که قادر است با مارک‌های معروف اروپایی رقابت کند.

ایمپلنت آسیایی

کشورهای بسیار زیادی در سطح قاره آسیا وجود دارند که در زمینه تولید ایمپلنت‌های دندانی فعالیت می‌کنند. اما لازم است بدانید که از لحاظ کیفیت برندهای تولید کننده ایمپلنت در آسیا در رده دوم نسبت به برندهای اروپایی قرار دارند.

ایمپلنت Osstem کره‌ای

یکی از بهترین قطعات ایمپلنت‌ها که بسیار مورد قبول دندانپزشکان و بیماران قرار دارند, ایمپلنت‌های کره‌ای بوده که دارای کیفیت خوب و قیمت مناسبی هستند. جالب است بدانید یکی از معروف‌ترین و بهترین برندهای کره‌ای که Osstem نام دارد تاییدیه انجمن غذا دارویی آمریکا را دریافت کرده است.  برخی دیگر از بهترین برندهای ایمپلنت کره‌ای به شرح زیر هستند:

ایمپلنت کره‌ای ایمپلنتیوم Dentium: این نوع ایمپلنت دارای طراحی ساده‌ای بوده و قیمت بسیار مناسبی دارد، به همین سبب جزو پرفروش‌ترین برند‌های کره‌ای به حساب می‌آسد.

  • ایمپلنت کره‌ای مگاژن: این مارک عالی کره‌ای توسط شرکت اشترومن خریداری شد.
  • ایمپلنت کره‌ای Dio: قیمت این مارک ایمپلنت بسیار مناسب و مقرون به صرفه است.
  • ایمپلنت کره‌ای Neo Biotech: نام دیگر این ایمپلنت معروف سی ام ای بوده و کیفیتی خوب و قیمتی مناسب دارد.
  • ایمپلنت کره‌ای یوفیت: این نوع مارک در دسته ایمپلنت‌های متوسط کره‌ای قرار دارد.
  • ایمپلنت کره‌ای دنتیس: این مارک در رده متوسط قرار گرفته است.  البته لازم است بدونید که در سال‌های اخیر کیفیت این مارک ایمپلنت کره‌ای ارتقا یافته است.

ایمپلنت ایرانی

اگر سال‌های اخیر نام ایمپلنت ایرانی را می‌شنیدید، باید می‌دانستید که این نوع از ایمپلنت‌ها در واقع مونتاژ شده هستند. اما امروزه یک شرکت به نام کیمیا کاشت در کردستان تولید ایمپلنت‌های ایرانی را به دست گرفته است و کیفیت ایمپلنت‌های تولید شده در این کشور به قدری بالا بوده که می‌تواند با برندهای کره‌ای و اروپایی رقابت کند.

ایمپلنت چینی

لازم است بدانید که ایمپلنت‌های دندان تولید شده در کشور چین کپی برداری بوده و هیچ شرکتی در کشور چین به منظور ساخت ایمپلنت ثبت نشده است. در واقع کشور چین به کپی برداری از برندهای معتبر اروپایی و آمریکایی می‌پردازد و این ایمپلنت ها را با کیفیت و قیمتی بسیار پایین به فروش می‌رساند.

نتیجه گیری

اگر قصد انجام ایمپلنت دندان‌های خود را دارید، لازم است با بهترین برند ایمپلنت دندان آشنا شوید. در این مقاله سعی کردیم شما را با انواع برندهای ایمپلنت آشنا کنیم.

سوالات متداول درباره بهترین برند ایمپلنت

بهترین ایمپلنت دندان توسط کدام کشور ساخته می‌شود؟

لازم است بدانید که کشورهایی همچون آمریکا و سوئیس کشورهایی هستند که بهترین ایمپلنتا را با کیفیت بسیار بالا تولید می‌کنند. بعد از این کشورها می‌توان از کشورهایی همچون فرانسه، آلمان و کره نام برد‌.

کدام یک از ایمپلنت‌های ایرانی معتبر هستند؟

در ایران دو شرکت کیمیا کاشت اطبا و سینا بایونیک به تولید ایمپلنت‌های معتبر و با کیفیت بالا می‌پردازند.

ایمپلنت سرامیکی بهتر است یا تیتانیومی؟

معمولاً متداول‌ترین ایمپلنت‌هایی که توسط شرکت‌های مشهور تولید می‌شوند، ایمپلنت‌های تیتانیومی هستند. اما اگر این ایمپلنت‌ها در بیمار واکنش آلژیک ایجاد کند، می‌توان از ایمپلنت سرامیکی استفاده کرد.

مطالب مرتبط
دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *