لوگو دکتر امین جباری
هزینه پیوند استخوان برای ایمپلنت

هزینه پیوند استخوان برای ایمپلنت در قزوین

هزینه پیوند استخوان برای ایمپلنت یکی از موارد مهمی است که باید قبل از انجام آن در نظر گرفته شود. بسیاری از  افراد برای کاشت ایمپلنت به پیوند استخوان نیاز پیدا می‌کنند تا ایمپلنت موردنظر به خوبی در جای خود قرار بگیرد. همان طور که می‌دانید، پیوند استخوان روش‌های مختلفی دارد و از پودرهای مختلفی در آن استفاده می‌شود. با توجه به روش تهیه هر کدام، ممکن است هزینه متفاوتی برای هر کدام در نظر گرفته شود. از طرفی، عوامل دیگری هم در تعیین قیمت پیوند استخوان برای ایمپلنت تاثیرگذار هستند. قطعا این سوال برایتان پیش می‌آید که این عوامل چه هستند و هزینه برای هر کدام از روش‌های پیوند استخوان چگونه است؟ برای پاسخ این سوالات در ادامه با ما همراه باشید.

هزینه پیوند استخوان برای ایمپلنت در قزوین

بیشتر بدانید: ایمپلنت کل دهان

عوامل تاثیر گذار بر هزینه پیوند استخوان برای ایمپلنت

هنگام آماده شده برای کاشت ایمپلنت، دندانپزشک بررسی کاملی انجام می‌دهد تا مشخص کند که به پیوند استخوان نیاز دارید یا خیر. هزینه پیوند استخوان برای ایمپلنت به عوامل مختلفی بستگی دارد و وضعیت هر  بیمار متفاوت خواهد بود. به طور کلی هزینه این روش به عوامل زیر بستگی خواهد داشت:

محل قرار گیری دندان

همه دندان‌ها موقعیت یکسانی ندارند، به همین دلیل پیوند استخوان نیز برای آن‌ها متفاوت خواهد بود. معمولا این امر برای دندان‌هایی که جلوتر قرار دارند راحت‌تر است و هزینه آن هم به دلیل سختی کمتر کار، پایین‌تر خواهد بود. اگر برای دندان‌های خود به پیوند نیاز دارید، در ابتدا به دندانپزشک توضیح دهید تا بر اساس نوع دندان هزینه را محاسبه و به شما اعلام کند.

نوع پیوند استخوان

همان طور که می‌دانید پیوندهای استخوان در چهار روش قابل انجام هستند و هزینه هر کدام متفاوت خواهد بود. اگر هزینه این روش برا شما بسیار مهم است، بهتر است کم هزینه ترین روش را انتخاب کنید تا مجبور به کنار گذاشتن بودجه زیادی نباشید.

تعداد پیوندهای دندان

میزان کمبود استخوان و شکاف‌ها در تعیین قیمت پیوند استخوان در ایمپلنت دندان تاثیر گذار هستند. هر چه تعداد پیوندهای استخوان برای پر کردن فضاهای خالی بیشتر باشد، هزینه بیشتری باید بپردازید. تعداد جایگزین‌هایی که نیاز دارید بستگی به وضعیت لثه‌ها و دندان‌ها خواهند داشت.

نیاز به کشیدن

اگر دندانی دارید که نیاز به ایمپلنت دارد و سایر روش‌های ترمیمی برای آن پاسخگو نیست، بهتر است که آن را بکشید. با کشیدن دندان مشخص می‌شود که آیا به پیوند استخوان نیاز دارید یا نه. کشیدن دندان‌ها می‌تواند هزینه پیوند استخوان برای ایمپلنت را بیشتر کند.

بررسی وضعیت سلامت دهان

با ای که واجب نیست، اما بهتر است که دندانپزشک قبل از پیوند استخوان این کار را انجام دهد. با وجود این که پودر استخوان درون لثه ریخته می‌شود، این قسمت باید به خوبی بررسی شود. در صورت وجود عفونت یا بیماری لث در ابتدا این مورد باید برطرف شود و سپس نسبت به ریختن پودر استخوان اقدام شود.

هزینه پودر استخوان برای ایمپلنت چقدر است؟

پودرهای استخوان انواع مختلفی دارند و هرکدام کیفیت متفاوتی خواهند داشت. برای انتخاب پودر استخوان در ابتدا باید به جنس دندان‌ها توجه شود تا بیشترین هماهنگی را با آن‌ها داشته باشد. سپس باید به میزان پودر مورد نیاز توجه شود. هر چقدر دندان‌ها از استخوان کمتری برخوردار باشند، به پودر بیشتری برای پیوند استخوان و پر کردن فضای مورد نظر نیاز خواهد بود، بنابراین، هزینه پیوند استخوان برای ایمپلنت بالاتر  خواهد رفت.

کانال آپارات دکتر امین جباری

انواع هزینه پیوند استخوان گرفته شده

قیمت پیوند استخوان برای ایمپلنت معمولا توسط نوع آن تعیین می‌شود. همان طور که می‌دانید، پودر استخوانی که برای پیوند استخوان استفاده می‌شود انواع مختلفی دارد که هزینه‌های آنان بدین صورت تعیین می‌شود:

هزینه پیوند استخوان ایمپلنت (خود بیمار)

در این روش پودر استخوان از خود فرد گرفته می‌شود و برای پیوند استخوان به کار برده می‌شود. با توجه به این که این روش از بقیه روش‌ها ساده‌تر است و پیچیدگی خاصی ندارد، هزینه پیوند استخوان برای ایمپلنت در آن کمتر از بقیه انواع خواهد بود.

هزینه پیوند استخوان ایمپلنت (غیر از بیمار)

نوع دیگری از پودر استخوان وجود دارد که از فرد دیگری گرفته می‌شود و روی لثه فرد بیمار گذاشته می‌شود. به همین دلیل، هزینه بیشتری برای آن در نظر گرفته خواهد شد. در این روش این پودر از استخوان‌های یک فرت فود شده گرفته می‌شود، از این رو دردسر بیشتری خواهد داشت.

هزینه پیوند استخوان ایمپلنت (حیوانات)

زمانی که هیچکدام از روش‌های بالا بری بیمار پاسخگو نباشند، دندانپزشک مجبور است از استخوان‌های حیوانات برای تهیه پودر استفاده کند که به نام زنوگرافت شناخته می‌شود. معمولا از استخوان گاو برای این کار استفاده می‌شود. با توجه به این که امکان پس زدن پیوندهای دیگر وجود دارد، بهتر است که همیشه این گزینه در دسترس باشد. هزینه آن نسبت به پیوند سنتزی کمتر خواهد بود.

هزینه پیوند استخوان ایمپلنت (مواد سنتزی)

آخرین نوع پیوند استخوان است که از مواد سنتزی برای این کار استفاده شده و در آزمایشگاه ساخته می‌شود. امکان ایجاد عفونت در این روش بسیار کمتر است به همین دلیل بیشتر مورد استفاده قرار  می‌گیرد. هزینه پیوند استخوان برای ایمپلنت در این روش از روش‌های دیگر به جز اتوگرافت کمتر خواهد بود.

بیشتر بدانید: طول عمر ایمپلنت دندان

نتیجه گیری

پیوند استخوان روشی است که در برخی افراد برای ایمپلنت دندان به کار می‌رود. زمانی که ارتفاع استخوان‌ها کم باشد یا حمایت کافی برای نگه داشتن ایمپلنت را نداشته باشد، از پودر استخوان برای ایجاد استخوان در ناحیه مورد نظر استفاده می‌شود. پودرهای مختلفی در این روش استفاده می‌شود، از این رو  هزینه پیوند استخوان برای ایمپلنت متفاوت خواهد بود. اگر قصد کاشت ایمپلنت را دارید می‌توانید با ما تماس بگیرید.

سوالات متداول

متوسط هزینه برای پیوند استخوان چقدر خواهد بود؟

هزینه این روش از دو میلیون تومان شروع شده و تا بیست میلیون ادامه خواهد داشت.

آیا پیوند استخوان روشی گران است؟

با توجه به مواد استفاده شده در آن با توجه به بودجه بیمار، ممکن است ارزان یا گران باشد.

پیوند استخوان تحت پوشش بیمه قرار می‌گیرد؟

برخی از بیمه‌ها مقداری از قیمت پیوند استخوان برای ایمپلنت این روش را پوشش می‌دهند.

مطالب مرتبط
دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *