لوگو دکتر امین جباری
قیمت ایمپلنت دندان در قزوین

هزینه ایمپلنت دندان در قزوین

هزینه ایمپلنت دندان در قزوین یا هر شهر دیگری پرتکرارترین سوالی است که بیماران کاندیدای این کار دندانپزشکی از دکتر خود می پرسند. برای اکثر افراد، ایمپلنت دندان بهترین گزینه برای جایگزینی دندان دست رفته است. با این وجود اکثر بیماران با توجه به شرایط اقتصادی خود نگرانی هایی درباره هزینه ایمپلنت دندان خود خواهند داشت.

هزینه ایمپلنت دندان در قزوین

هزینه ایمپلنت دندان چقدر است؟

کاشت ایمپلنت دندان برای هر بیمار با فردی دیگر متفاوت است. به همین دلیل هزینه ایمپلنت دندان در قزوین یا هر شهر دیگری همیشه به صورت طیف گسترده ای در نظر گرفته می شود. روش‌های انجام ایمپلنت دندان پیچیده هستند و در هر روش چندین بخش وجود دارد. به همین دلیل پزشکانی مانند دکتر امین جباری هزینه ایمپلنت دندان در قزوین را به صورت اقساطی و طی انجام مراحل کاشت دندان دریافت می کنند.

مواردی که در هزینه نهایی ایمپلنت دندان در قزوین یا هر شهری دیگر نقش دارند عبارتند از:

  • معاینه جامع دندانپزشکی شامل تصویربرداری سه بعدی (OPG)
  • کشیدن دندان های مشکل دار در صورت لزوم
  • نصب ایمپلنت(های) دندان
  • قرار دادن اباتمنت یا تکیه گاه (abutment)
  • ساخت تاج دندان
  • قرار دادن تاج

هزینه هر مرحله به کار دندانپزشکی مورد نیاز بستگی دارد. به طور کلی، ایمپلنت یک سرمایه گذاری مادام العمر است و بر این اساس قیمت گذاری می شود. دلیل اصلی عدم وجود قیمت استاندارد و ثابت این است که هیچ دو روش مشابه نیست و هر بیمار به یک پروسه خاصی نیاز دارد. به طور کلی هزینه ایمپلنت دندان در قزوین یا هر شهر دیگری بر اساس نوع و پیچیدگی کار ارزیابی می شود.

به عبارت دیگر، آیا نیاز به لیفت سینوس یا پیوند استخوان هست یا خیر؟ نوع پیوند استخوان چیست؟ و… همگی بر قیمت نهایی تأثیر می‌گذارند.

عوامل دیگری که بر قیمت ایمپلنت دندان در قزوین یا شهر دیگری تأثیر می‌گذارند عبارتند از مکان کلینیک، دستمزد دندانپزشک، هزینه متریال مصرفی و شدت پیچیدگی کار. به دلیل هزینه های کلینیکی قیمت ایمپلنت دندان در شهری مانند تهران بسیار بیشتر از قزوین است.

عوامل موثر بر هزینه ایمپلنت دندان در قزوین

عوامل مختلفی بر قیمت ایمپلنت دندان در قزوین تاثیر دارند. مانند:

1. تعداد ایمپلنت های دندانی

در واقع تعداد ایمپلنت هایی که نیاز دارید و موادی که انتخاب می کنید بر هزینه کلی درمان شما تأثیر می گذارد. برای اطلاع از تعداد ایمپلنت های مورد نیاز، می توانید با نشان دادن عکس دندان و دهان خود به دکتر امین جباری اطلاعات لازم را دریافت کنید. برای گرفتن نوبت مشاوره با شماره های زیر در تماس باشید:

بنر تماس

2. آماده سازی ایمپلنت دندان

ممکن است قبل از کاشت ایمپلنت به چند درمان اولیه نیاز داشته باشید. اگر دندان های آسیب دیده یا پوسیده دارید، ممکن است نیاز باشد اول آنها را بکشید. علاوه بر این، حجم بافت نرم و تراکم استخوان برخی از بیماران پس از از دست دادن دندان، به میزان قابل توجهی کاهش می یابد. بنابراین برای انجام ایمپلنت دندان، نیاز به پیوند استخوان دارند.

3. متریال و جنس اجزای مختلف ایمپلنت

باتوجه به جنس پایه، تاج و پیوند استخوان مورد نیاز برای هر بیمار، قیمت ایمپلنت دندان در قزوین یا هر شهر دیگری تغییر می کند.

4. دستمزد دندانپزشک

هر دندانپزشک باتوجه به مهارت و تکنیک مورد نیاز برای کاشت دندان، هزینه متفاوتی دریافت خواهد کرد. علاوه بر تبحر دندانپزشک، موقیت جغرافیایی کلینیک او نیز بر هزینه ایمپلنت دندان تاثیر می گذارد.

هزینه ایمپلنت تک دندان

ایمپلنت در واقع یک پیچ فلزی یا سرامیکی است که به استخوان فک پیوند می خورد. علاوه بر آن به یک اباتمنت (قسمتی که تاج را به ایمپلنت متصل می کند) و خود تاج برای اتمام کار نیاز است. تمامی این اقلام دارای قیمت جداگانه هستند. بنابراین هزینه ایمپلنت تک دندان کمتر از جایگزینی تعداد بیشتری از دندان ها با ایمپلنت است.

بسیاری از بیماران همچنین به لیفت سینوس یا پیوند استخوان نیاز دارند تا استخوان فک بتواند ایمپلنت را نگه دارد. این نیز به هزینه ایمپلنت دندان در قزوین یا هر جای دیگری می افزاید.

بر اساس بررسی، هزینه کل ایمپلنت، اباتمنت، تاج دندان و سایر روش های ضروری در ایران و شهری مانند قزوین ایمپلنت دندان با هزینه ای بسیار کمتر از این مبالغ جهانی و به صورت اقساطی انجام می شود. برای کسب اطلاعات بیشتر مقاله ایمپلنت اقساطی در قزوین را مطالعه کنید.

هزینه ایمپلنت چند دندان

اگر بیش از یک دندان از دست رفته باشد و آن دندان‌ها در کنار یکدیگر باشند، گزینه‌های بیشتری برای ایمپلنت و در نتیجه با تفاوت قیمت بیشتری روبرو خواهید شد.

به عنوان مثال، اگر شکافی از سه یا چهار دندان مجاور خالی باشد، ممکن است بتوانید از یک بریج استفاده کنید که فقط با دو ایمپلنت در جای خود تثبیت می شوند. این کار هزینه کلی را کاهش می‌دهد. از آنجایی که دو ایمپلنت می توانند از سه یا چهار دندان مجاور پشتیبانی کنند، هزینه کمتری نسبت به ایمپلنت چهار  دندان به صورت جداگانه دارد.

هزینه ایمپلنت کل دهان

از آنجایی که روش‌های مختلفی برای جایگزینی دندان های کل فک وجود دارد، با طیف گسترده‌ای از قیمت‌گذاری روبرو هستیم. گران ترین انتخاب، ایملنت دندان ها به صورت جداگانه است. این روش راحت تر است و به دندانپزشک اجازه می دهد تا برخی از دندان های موجود را در صورتی که سالم باشند، نگه دارد.

یک روش کم هزینه تر، استفاده از پروتز دندان در قزوین یا هر شهری برای ایمپلنت است. در این روش دو قوس کامل از دندان مصنوعی جایگزین دندان های طبیعی بالا و پایین می شوند. هر قوس به چهار تا شش پیچ ایمپلنت در فک بالا و پایین متصل می شود. این روش با نام All-on-4 نیز شناخته می شود. برای کسب اطلاعات بیشتر مقاله ایمپلنت کل دهان در قزوین را مطالعه کنید.

هزینه های جانبی

تنها هزینه‌های اضافی که ممکن است داشته باشید، داروهای بدون نسخه یا نسخه‌ای است. داروهایی مانند مسکن یا آنتی‌بیوتیک‌ها که باید قبل یا بعد از انجام ایمپلنت به تشخیص دندانپزشک مصرف کنید. از آنجایی که کاشت دندان یک فرآیند طولانی است، شما هزینه ایمپلنت دندان در قزوین یا هر شهر دیگری را در طول چندین ماه پرداخت خواهید کرد.

گیف اینستاگرام

سوالات متداول

حال که مطلب بالا را خوانیدید اگر می خواهید هزینه دقیق ایمپلنت دندان توسط دکتر امین جباری را بدانید با شماره های 02833229909 | 09102088488 در تماس باشید.

سخن آخر

دکتر امین جباری به عنوان بهترین دندانپزشک زیبایی قزوین به بیماران کمک می کنند تا با حداقل هزینه ممکن و متریال باکیفیت، ایمپلنت دندان را انجام دهند. برای کسب اطلاعات بیشتر از طریق شماره های تماس و راه های ارتباطی با دکتر در تماس باشید.

مطالب مرتبط
دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *