لوگو دکتر امین جباری
بلیچینگ دندان

بلیچینگ دندان در قزوین

همه روزه با پیشرفت علم و تکنولوژی، روش‌های متعددی برای اصلاح طرح لبخند ابداع می شود. بلیچینگ دندان یا همان سفید کردن آن، یکی از روش های کم ریسک و پربازده است که می توان از آن برای زیباتر کردن دندان ها استفاده کرد. با بلیچینگ دندان و اصلاح طرح لبخند، اعتماد بنفس فرد و کیفیت ارتباط وی با دیگران ارتقا می یابد. دلایل متعددی وجود دارد که با گذر زمان باعث کدر شدن و حتی زردی رنگ دندان می شود. با ما همراه باشید تا موضوع بلیچینگ دندان در قزوین را از همه نظر بررسی کنیم.

بلیچینگ دندان در قزوین

از جمله این دلایل می توان به سیگار کشیدن، رژیم نامناسب غذایی، مصرف شیرینی جات و مواد قندی و عدم رعایت اصول بهداشت دهان و دندان اشاره کرد. بلیچینگ دندان یکی از متدهای رایج، پرطرفدار و کم هزینه نسبت به روش های مشابه (کامپوزیت یا لمینت) برای بازگرداندن زیبایی دندان هاست.

در این روش با استفاده از مواد شیمیایی اکسید کننده، رنگ دانه هایی که روی مینای دندان رسوب کرده از بین می رود و رنگ عاج دندان نیز روشن تر می شود. دکتر امین جباری از حاذق ترین پزشکان قزوین، در این حوزه است که می توانید با مراجعه به ایشان یک تجربه بی نظیر از بلیچینگ دندان را رقم بزنید.

پیشنهاد می کنیم برای کسب اطلاعات بیشتر درباره اصلاح طرح لبخند در قزوین مقاله لینک شده را مطالعه نمائید.

اقدامات لازم قبل از بلیچینگ دندان

قبل از اقدام به بلیچینگ، مانند تمام روش های اصلاح لبخند، ابتدا باید دندان ها کاملا معاینه شود، پوسیدگی آنها درمان شود و در صورت وجود جرم روی دندان ها، ابتدا جرم گیری گردد.

گیف-کامپوزیت دندان

بلیچینگ دندان در خانه

بطور کلی بلیچینگ دندان، با استفاده از مواد شیمیایی پراکسید هیدروژن و پراکسید کربامید انجام می شود. باید توجه داشت که هر دو روش خانگی و کلینیکی باید تحت نظر پزشک متخصص انجام پذیرد.  در سفید کردن دندان خانگی از هیدورژن کربامید با غلظت ۱۶ الی ۲۰ درصد استفاده می شود.

بلیچینگ خانگی دندان

برای بلیچینگ دندان در قزوین یا هر جای دیگری در این روش یک قالب دقیق از دندان فرد در لابراتوار دندانسازی تهیه می کند. از روی این قالب، پلاستیک هایی نازک و شفاف تهیه می شود که به آن ها تری می گویند. ژل های بلیچینگ با غلظت مناسب در فضای بین دندان و وسیله پلاستیکی تری قرار می گیرد. و در طی ۲ الی ۳ هفته، رنگ دندان ها تا چند درجه روشن تر می شود.

معمولا برای دستیابی به بهترین نتیجه، لازم است به مدت حداقل دو هفته، تری پلاستیکی قبل از خواب شب در دهان قرار گیرد و صبح فردا نیز خارج شود ( ۴الی۶ ساعت). امروزه مواد شیمیایی متعددی برای بلیچینگ دندان در خانه بدون نیاز به پزشک، تبلیغ می شود. معمولا غلظت ژل در این مواد، کمتر از ده درصد است ولی به علت عدم محافظت لثه در آن ها و عدم اطمینان کافی در مورد ماده شیمیایی بکار رفته شده و احتمال آسیب دیدن لثه، استفاده از آن ها بدون نظر پزشک توصیه نمی شود‌.

گیف اینستاگرام

بلیچینگ دندان در مطب

برای سفید کردن دندان در مطب، از پراکسید هیدروژن استفاده می شود. غلظت ژل در این روش بیشتر از روش خانگی است. در بلیچینگ دندان در قزوین یا هر جای دیگری، در مطب برای جلوگیری از آسیب دیدن لثه، از ژل‌های محافظ مخصوصی استفاده می شود. در این روش، ماده سفید کننده به مدت یک ساعت روی دندان قرار داده شده و‌ در نهایت با زدوده شدن رسوبات رنگی روی دندان، پس از دو الی سه جلسه تکرار، چند درجه رنگ آن روشن تر می شود.

دندانپزشکان زیبایی نتایج عالی از بلیچینگ دندان در آفیس یا مطب بدست می آورند. برای کسب اطلاعات بیشتر درباره بهترین دندانپزشک زیبایی در قزوین مقاله لینک شده را مطالعه نمائید.

برای کسب اطلاعات بیشتر درباره سایر روش های سفید کردن دندان در قزوین که دکتر امین جباری انجام میدهند، مقاله لینک شده را مطالعه نمائید.

بلیچینگ دندان روشی دائمی یا موقت؟

در بلیچینگ دندان در قزوین یا هر جای دیگری، بر خلاف روش های مشابه، مینای دندان از بین نمی رود بلکه پاکسازی می شود. بعد از پاکساژی باز هم ممکن است با مصرف غذاهای قندی و نوشیدنی های کافئین دار مثل قهوه و… رسوبات رنگی در مینای دندان تجمع پیدا کنند. بنابراین روش سفید کردن دندان یک روش موقتی است و بعد از یک سال بازهم باید تکرار شود.

گیف آپارات

مراقبت های لازم بعد از سفید کردن دندان

 • در صورتیکه در خانه بلیچینگ انجام داده و دچار حساسیت دندانی شدید، مصرف آن را از روزانه به یک روز در میان کاهش دهید.
 • در بلیچینگ خانگی بعد از هر بار استفاده از تری، آن را با یک مسواک نرم کاملا شست و شو داده، در یک نایلون فریزر یا محفظه بسته قرار دهید. ژل را نیز بهتر است در یخچال نگهداری کنید.
 • شست و شوی لثه‌ها با آب گرم و ماساژ آن ها برای رفع التهاب از مراقبت های لازم در بلیچینگ خانگی و کلینیکی است.
 • عدم استفاده از نوشیدنی هایی مثل نوشابه گازدار و قهوه و چایی پررنگ و مواد حاوی رنگدانه حداقل تا ۲۴ ساعت بعد از بلیچینگ
 • استفاده بیشتر از نوشیدنی های بدون رنگ مثل آب و شیر و خوردنی هایی مثل موز، ماست، خامه، برنج و سیب زمینی و…
 • رعایت کامل بهداشت دهان و دندان و شستن دندان ها حداقل روزی دوبار
 • عدم استعمال دخانیات مخصوصا در چند روز ابتدایی و عدم استعمال در بلند مدت برای ماندگاری بیشتر
 • مراجعه مجدد به مطب پزشک در قزوین یا شهر خود، حداقل یک هفته بعد از بلیچینگ دندان
 • استفاده از خمیردندان ضد حساسیت، در چند روز اول برای کاهش میزان حساسیت تا زمان رفع کامل آن

مزایای بلیچینگ دندان

 • بلیچینگ دندان در قزوین یا هر جای دیگری نسبت به لمینت و یا کامپوزیت، هزینه کمتری دارد.
 • عدم آسیب رسیدن به مینای دندان
 • دستیابی به نتیجه دلخواه در کمترین زمان
 • درمان دندان ها، رفع پوسیدگی دندان و عصب کشی و… بدون مانع، قبل و بعد از بلیچینگ
 • بدون درد و بدون نیاز به روش های مراقبتی سخت بعد از انجام بلیچینگ
 • افزایش اعتماد بنفس با بازگرداندن رنگ سفید و زیبای طبیعی دندان ها
 • قابلیت تمدید به دلیل موقتی بودن و تکرار درمان برای حصول نتیجه ی بهتر در طی زمان

معایب سفید کردن دندان

 • در این روش نباید انتظار تغییر رنگ بسیار زیاد و سفید شدن بیش از حد دندان را داشت.
 • احتمال زیادی دارد که بیمار پس از انجام بلیچینگ دندان، دچار حساسیت دندان شود که البته موقتی است.
 • موقتی بودن و نیاز به تمدید داشتن
 • بلیچینگ دندان، روی دندان های پرکرده، لمینت، روکش ها و قسمت هایی که در اثر تحلیل ریشه زرد شده اند تاثیری ندارد.

سخن آخر

سفید کردن دندان یک روش بسیار عالی، کم هزینه و بدون خطر برای اصلاح لبخند است که می تواند حس لذت بخش زیبایی و افزایش اعتماد بنفس را به فرد القا کند. در صورتی که این کار تحت نظر پزشک متخصص انجام گیرد عوارضی نخواهد داشت. دکتر جباری و تیم متخصص ایشان در قزوین، یک انتخاب مطمئن برای انجام بلیچینگ دندان هستند که با مراجعه به ایشان می توانید زیبایی دندان های خود را بازیابید و از داشتن یک لبخند بی نظیر لذت ببرید.

مطالب مرتبط
دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *