لوگو دکتر امین جباری
ایمپلنت دندان جلو

ایمپلنت دندان جلو در قزوین

ایمپلنت دندان جلو در قزوین یا کاشت دندان یک روش درمانی موثر برای جبران دندان‌های جلو که از دست رفته اند است. وقتی بروز یک حادثه در حین ورزش، تصادف و… سبب شکستن دندان‌های جلویی می‌شود، فرد نمی‌تواند لبخند آسوده و از ته دلی بر لب داشته باشد. همواره از ترس اینکه مگر دیگران جای خالی دندانش را ببینند، با لب‌هایی بسته و بی حالت لبخند می زند.

افزون بر بعد روانی و اجتماعی این مشکل، دندان‌های جلویی نقش بسیار مهمی در تغذیه، گاز زدن و تکه کردن مواد خوراکی دارند. همچنین یک پشتیبان اصلی برای زبان در هنگام تکلم به شمار می‌روند‌؛ که با نبود آن‌ها، این مشکلات نیز گریبانگیر فرد می‌شوند. ایمپلنت دندان جلو در قزوین یکی از مهمترین خدمات دندانپزشکی دکتر امین جباری است که با بهترین کیفیت و مناسبترین هزینه انجام می‌پذیرد.

ایمپلنت دندان جلو در قزوین

دلایل انجام ایمپلنت دندان جلو در قزوین

در شرایطی که:

  1. ریشه دندان دچار آسیب شده است
  2. (در اثر تصادف، زمین خوردن یا مبارزه و ورزش و..) دندان به صورت جزئی یا کلی دچار شکستگی شده
  3. پوسیدگی دندان رخ داده
  4. لثه دچار آسیب و بیماری شده

ایمپلنت دندان جلو در قزوین بهترین راه برای بازیابی دندان از دست رفته است. این اقدام معمولا به منظور زیباسازی انجام می‌گیرد. اما از آنجایی که دندان‌های قدامی نقش کلیدی در تکلم و غذا خوردن دارند، کاشت‌ آن‌ها دارای اهداف درمانی نیز هست. با انجام ایمپلنت دندان جلو در قزوین، نه تنها فرد می‌تواند لبخندی با اعتمادبه‌نفس و از ته دل را تجربه کند، بلکه در تغذیه و گفتار نیز اسوده‌تر است و بدون محدودیت، از رژیم غذایی کاملی بهره می‌برد.

مقاله ایمپلنت دندان در قزوین اطلاعات مفیدی درباره نحوه انجام این کار درمانی-زیبایی دندانپزشکی به شما خواهد داد.

کاندیدای مناسب ایمپلنت دندان جلو در قزوین

سوال بسیاری از کاربران از بهترین متخصص ایمپلنت دندان قزوین این است که آیا همه افرادی که دندان خود را از دست داده‌اند، می‌توانند ایمپلنت انجام دهند؟ درواقع شرایط افراد و صلاحیت ایشان برای انجام کاشت دندان باید توسط دندانپزشک متخصص و پس از بررسی سوابق پزشکی و معاینه فرد تایید شود. برای گرفتن نوبت مشاوره و ایمپلنت دندان توسط دکتر امین جباری با شماره های زیر در تماس باشید:

بنر تماس

به‌طور خلاصه کاندیدای مناسب ایمپلنت دندان جلو در قزوین این شرایط را دارا هستند:

سلامت عمومی

 اولین موردی که توسط دندانپزشکان مورد بررسی قرار می‌گیرد تا تایید شود که فرد کاندیدای مناسبی برای ایمپلنت است، سلامت عمومی فرد می‌باشد. به این منظور سوابق پزشکی فرد مورد بررسی قرار گرفته و در صورت داشتن بیماری زمینه‌ای این مورد پیگیری می‌شود تا در صورت لزوم، از جانب پزشک متخصص فرد، گواهی صادر شود. تمام این موارد هم به این دلیل انجام می‌شود که ایمپلنت به بی‌حسی یا بیهوشی، برش و بخیه نیاز دارد.

عدم وجود بیماری

 بیماری‌هایی مثل سرطان، دیابت کنترل نشده و البته بیماری‌های پریودنتال موانعی برای انجام ایمپلنت دندان جلو در قزوین هستند. همچنین بیمارانی که تحت درمان به شیوه پرتودرمانی نواحی صورت قرار دارند، کاندیدای مناسب ایمپلنت نیستند. در مورد بیماری‌های لثه نیز باید بدانید که عفونت لثه مانع انجام ایمپلنت می‌شود و در صورت انجام می‌تواند عفونت استخوان را در پی داشته باشد.

تراکم کافی استخوان فک

 از آنجایی که پایه ایمپلنت دندان در استخوان فک جایگذاری می‌شود، یکی از شرایط لازم برای کاشت آن این است که استخوان فک تراکم کافی را دارا باشد تا بتواند ایمپلنت را نگه دارد.

نیاز به مصرف داروهای خاص

 برخی داروها خطرات انجام جراحی ایمپلنت را افزایش می‌دهند. به‌عنوان مثال داروهای استروئیدی، مکمل‌های گیاهی و ویتامین‌ها، رقیق‌کننده‌های خون همچون ایبوپروفن و آسپرین عوارض جراحی را تشدید می‌کنند. افزون بر موارد بالا، اعتیاد به الکل و استعمال دخانیات نیز از موانع ایمپلنت دندان به شمار می‌آیند و بانوان باردار نیز باید تا زمان فارغ شدن، برای انجام ایمپلنت صبر کنند.

گاهی اوقات افراد به دلایل اقتصادی مجبور می شوند به جای ایمپلنت که یک جایگزین عالی برای دندان از دست رفته است، روکش دندان انجام دهند. دکتر امین جباری به منظور رفاه حال بیماران شرایطی را فراهم کرده اند که بیمار بتواند دندان خود را ایمپلنت اقساطی در قزوین انجام دهند.

جایگزینی دندان با ایمپلنت
چرا جایگزین کردن دندان از دست رفته با ایمپلنت نسبت به دیگر روش ها ارجح است؟

بیمارانی که دندان طبیعی خود را از دست می دهند به مرور زمان دچار تحلیل استخوان فک و لثه می شوند. ایمپلنت دندانی یک روش مطمئن برای جلوگیری از تحلیل فک و لثه می باشد. به علاوه اگر نکات بهداشتی را رعایت کنید و از ایمپلنت دندانی به خوبی مراقبت کنید می توانید آنها را مادام العمر داشته باشید.
به علاوه ایمپلنت های دندانی بسیار زیبا و طبیعی به نظر می رسند. همچنین به طور ثابت در جای خود باقی می مانند و بر خلاف دندان های مصنوعی متحرک نیستند.
دکتر امین جباری

گیف اینستاگرام

۶ دلیل برای انجام ایمپلنت دندان جلو در قزوین

با وجود روش‌های متنوع امروزی برای جایگزینی دندان‌های از دست رفته، شاید برایتان سوال باشد که چرا باید ایمپلنت دندان جلو در قزوین را انجام دهیم. در پاسخ این سوال باید ۶ دلیل زیر را خدمتتان یادآور شویم:

  1. یکبار برای همیشه؛ کاشت دندان به روش ایمپلنت یک درمان همیشگی است و نیاز به جابجایی و تعویض ندارد. چراکه فیکسچر تیتانیومی به استخوان فک جوش می‌خورد و جزوی از دندان و دهان خود فرد می‌شود.
  2. مقاومت بالا؛ از آنجایی که جنس ایمپلنت دندان جلو در قزوین، تیتانیومی است، دندان کاشته شده امکان پوسیدگی ندارد و در صورت مراقبت صحیح می‌تواند تا آخر عمر دوام داشته باشد. این درحالیست که روش‌های دیگر پشتیبانی از دندان مثل بریج یا پل دندان، نهایتا ۱۵، ۲۰ سال دوام دارند.
  3. پشتیبانی از استخوان و لثه؛ وقتی دندانی از دست می‌رود، در جای خالی خود، تراکم استخوان و پشتیبانی لثه را تحلیل می‌برد. این تحلیل رفتن به حدی است که حتی با بریج و پروتز دندان متحرک هم جبران نمی‌شود و تنها راه جبران آن، ایمپلنت است.
  4. جای خالی دندان را پر می‌کند!؛ ایمپلنت دندان هم از لحاظ ظاهری و هم عملکردی، جای خالی دندان را پر می‌کند. چراکه ظاهری کاملا مشابه دندان‌های طبیعی دارد و با ساختاری مقاوم، از تغذیه و تکلم پشتیبانی می‌کند.
  5. سازگاری با رژیم غذایی؛ به‌دلیل ساختار مقاوم و مستحکم ایمپلنت دندان می‌توان هر گونه غذایی را با آن جوید. این دندان از هر گروه موادی پشتیبانی می‌کند و محدودیتی برای رژیم غذایی ندارد.
  6. حمایت از دیگر دندان‌ها؛ ایمپلنت دندان با حفظ تراکم استخوان فک، از دیگر دندان‌ها نیز حمایت می‌کند. وجود ایمپلنت در جای خالی دندان، فاصله دندان‌ها را حفظ کرده و موجب زیبایی و عملکرد صحیح آن‌ها می‌شود. و این درحالیست که سایر روش‌های جایگزینی دندان مثل پروتز تکه‌ای، فشار مضاعفی را بر دندان‌های طبیعی و کناری وارد می‌آورند‌.
00:54
truncate dir-rtl

انیمیشن ایمپلنت گذاری دندان

گیف آپارات

ایمپلنت دندان جلو در قزوین چقدر طول می‌کشد؟

در انجام اقدامات زیبایی و درمانی دندان، معمولا افراد عجله زیادی دارند و می‌خواهند بدانند که ایمپلنت دندان جلو در قزوین چقدر طول می‌کشد؟ در پاسخ به این سوال اول از همه باید وضعیت دهانتان را در نظر بگیرید که اگر عفونت لثه یا بیماری دیگری در آن باشد، برای مدتی به تعویق می‌افتد. همچنین ایمپلنت همه دندان‌ها با هم حدود ۸ ماه زمان نیاز دارد. در مجموع اگر لثه سالمی دارید، مدت زمان ایمپلنت دندان به تعداد دندان‌های مد نظر و همچنین تراکم استخوان فک‌تان بستگی دارد.

مطالب مرتبط
دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *